Atman, Usługi Pogrzebowe Warszawa, Mokotów, Ursynów, Piaseczno

Czym charakteryzują się urny przeznaczone do kremacji?

Kremacja to metoda, która zyskuje coraz większe uznanie na terenie Polski. Dwa główne czynniki przemawiające za tym procesem to kwestie ekonomiczne (kremacja jest tańsza niż tradycyjny pogrzeb), a także czynniki ekologiczne (chodzi przede wszystkim o problem przepełnienia cmentarzy). Dodatkowo kremacja jest eleganckim i godnym pożegnaniem, którego poszczególne etapy są starannie zaplanowane. Czym są jednak urny przeznaczone do kremacji? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czym jest urna kremacyjna?

Urna to niewielki pojemnik przybierający różne kształty, zależne od inwencji jej twórcy. Jej przeznaczeniem jest przechowywanie prochów osoby zmarłej. Właśnie dlatego urny tworzone są z wysokiej jakości materiałów, odpornych na uszkodzenia i wyróżniających się dużą estetyką.

Urna jest w procesie kremacji tym, czym trumna w procesie tradycyjnego pochówku. Chociaż wyróżnia się mniejszymi rozmiarami i zawiera jedynie spopielone szczątki, pozwala na zachowanie godności i elegancji ceremonii.

Urny dostępne na rynku tworzone są z różnych materiałów. Najczęściej wybierane surowce to kamień, metal i ceramika.

Urny na prochy – nasza oferta

Jeśli więc stoisz przed trudnym wyzwaniem, jakim jest wybór urny, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. Jako zakład pogrzebowy z dużym doświadczeniem proponujemy wsparcie w różnych aspektach organizacji pogrzebu, także w kwestii wyboru trumien i urn – pogrzeb z urną Antoninów

Dostępne na naszej stronie internetowej propozycje to m.in. urny z brązu, urny drewniane, urny kamienne, urny kompozytowe, urny metalowe, urny stalowe, urny Swarovski, a także specjalne urny dziecięce. Wszystkie oferowane produkty wyróżniają się najwyższą jakością i zachwycają swoim estetycznym wykończeniem, widocznym w każdy detalu.