Atman, Usługi Pogrzebowe Warszawa, Mokotów, Ursynów, Piaseczno

Blog

Rodzaje urn na prochy zmarłych

Śmierć bliskiej osoby może być trudnym okresem dla rodziny. Ważne jest, aby znaleźć metodę na zapamiętanie i uhonorowanie zmarłego. Jednym ze sposobów jest wybór urny na prochy. Urny występują w różnych kształtach i rozmiarach, mogą być wykonane z różnych materiałów. Jakie główne rodzaj urn wyróżniamy? Ten artykuł zawiera przegląd dostępnych rodzajów.

Czytaj dalej

Na co zwrócić uwagę przy wyborze trumny do pochówku?

Pożegnanie bliskiej osoby to trudny moment, któremu towarzyszy wiele emocji. Aby podkreślić swoje przywiązanie i miłość do zmarłego wiele osób decyduje się na wybranie wysokiej jakości trumny, która jest ważnym elementem pochówku. Czym jednak należy się kierować przy jej zakupie? I gdzie szukać wysokiej jakości konstrukcji? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czytaj dalej

Jak przetransportować ciało zmarłego z zagranicy?

Życie bywa naprawdę nieprzewidywalne. Niestety, niekiedy zdarza się, że bliska nam osoba umiera podczas pobytu za granicą. Jak zgodnie z prawem przetransportować zwłoki do Polski? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czytaj dalej

Różnice między pogrzebem katolickim a świeckim

Pogrzeb to smutna, ale ważna sytuacja, w czasie której żegnamy bliską nam, zmarłą osobę. W zależności od wyznawanej religii, a także od panującej tradycji, wydarzenie to może przebiegać na wiele sposobów. Jakie są różnice pomiędzy ceremonią świecką, a katolicką?

Czytaj dalej

Czym charakteryzują się urny przeznaczone do kremacji?

Kremacja to metoda, która zyskuje coraz większe uznanie na terenie Polski. Dwa główne czynniki przemawiające za tym procesem to kwestie ekonomiczne (kremacja jest tańsza niż tradycyjny pogrzeb), a także czynniki ekologiczne (chodzi przede wszystkim o problem przepełnienia cmentarzy). Dodatkowo kremacja jest eleganckim i godnym pożegnaniem, którego poszczególne etapy są starannie zaplanowane. Czym są jednak urny […]

Czytaj dalej

Formalności niezbędne do organizacji pogrzebu

Organizacja pogrzebu nie jest łatwym zadaniem. Śmierć bliskiej osoby spada na nas nagle i wiąże się z różnymi, często sprzecznymi, emocjami. Mimo wszelkich trudności konieczne jest dopełnienie niezbędnych formalności. Co to oznacza? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czytaj dalej

Jak zorganizować pogrzeb dziecka?

Śmierć bliskiej osoby to zawsze bardzo smutne wydarzenie, które pozostawia w naszym życiu pustkę. Najbardziej dramatyczną sytuacją jest jednak śmierci dziecka, które miało przed sobą jeszcze długie lata radości i zabawy. Jak zorganizować pogrzeb w takich okolicznościach? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czytaj dalej

Z czego wynika rosnąca popularność kremacji zwłok?

Kremacja zwłok zyskuje z roku na rok coraz większą popularność. Należy przyznać, że jeszcze kilkanaście lat temu opcja ta była nieco abstrakcyjna, często wręcz źle odbierana. Na przestrzeni lat zaszły jednak liczne zmiany. Coraz większy popyt zrodził większą podaż, co oznacza, że coraz więcej firmy oferuje możliwość spopielenia zwłok. Z czego jednak wynika zmieniająca się […]

Czytaj dalej

Gdzie można składować urnę z prochami zmarłego?

Kremacja to metoda, która jest coraz częściej wykorzystywana w naszym kraju. Spopielone szczątki są umieszczone w urnie, czyli w specjalnej wazie, która gromadzi je w godny i elegancki sposób. Co ciekawe, w wielu krajach istnieje możliwość rozsypania prochów w wybranym miejscu lub nawet przechowywania ich w formie pamiątki. Czy takie działanie jest legalne w Polsce? […]

Czytaj dalej

Phone: 606 299 275
Fax: 22 425 37 02
02-791 Warszawa
ul. Stryjeńskich 21