Atman, Usługi Pogrzebowe Warszawa, Mokotów, Ursynów, Piaseczno
Kremacja Warszawa

Kremacja Warszawa

Kremacja jest jedną z form grzebania zmarłych. Jest to alternatywa dla tradycyjnego pochówku w trumnie. Na czym polega kremacja zwłok Warszawa? Czy każdy może wyrazić wolę, aby tak właśnie zajęto się jego ciałem po śmierci? Jak przygotować ceremonię pogrzebu z urną zawierającą prochy zmarłego? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w tym artykule.

Ile kosztuje kremacja zwłok Warszawa – ceny niższe od pochówku w trumnie

Zwolennicy kremacji jednogłośnie twierdzą, że jedną z zalet tej formy pochówku jest niższa cena. Czy rzeczywiście tak jest? Kremacja w Warszawie, jak i innych częściach kraju jest tańsza od pochówku z trumną. Koszt zakupu urny to około 200 złotych za najprostszy model. Oczywiście chcąc kupić urny zdobione, można zapłacić za nie i 800 złotych. Kolejnym kosztem jest sam proces kremacji. Wynosi on od 600 do 800 złotych. W samej Warszawie i okolicach jest kilka krematoriów, oferujących ceny na zbliżonym poziomie. Dodatkowe koszta, które również trzeba uwzględnić to koszt trumny krematoryjnej. Może on być wykonana z surowego drewna, jak również spotyka się trumny tekturowe. Umieszczone w nich ciało, wraz z trumną umieszczane jest w piecu krematoryjnym.

Kremacja Warszawa – kto może się na nią zdecydować?

Nie ma żadnych ograniczeń ani przepisów, które regulowałyby to, kto może za życia wyrazić wolę, aby jego ciało zostało poddane kremacji. Każdy, kto ma takie życzenie może to zapisać w swoim testamencie lub poinformować o tym swoich bliskich, aby w taki sposób zajęli się jego ciałem. Kremacja zwłok cena jest również przeprowadzana wtedy, jeśli z innych przyczyn nie można wykonać tradycyjnego pochówku. Na przykład wówczas, kiedy widok rozczłonkowanego ciała byłby dla bliskich traumatycznym przeżyciem.

Jak przebiega kremacja zwłok Warszawa – cennik i procedura

Wszystkim co związane z całym procesem kremacji zwłok, zajmują się zakłady pogrzebowe. To one organizują przechowanie ciała w specjalnych chłodniach, zapewniają transport ciała do krematorium, jak również przywożą urnę wypełnioną prochami zmarłego. Również same krematoria są przystosowane do tego, aby bliscy zmarłego mogli obserwować cały proces kremacji. Przebywają oni wówczas w specjalnym pomieszczeniu, przylegającym do krematorium. Przez szybę mogą obserwować jak trumna jest wprowadzana do komór kremacyjnych. Jest to bardzo ważne dla wielu osób, ponieważ daje im pewność, że ciało zostało potraktowane z należytym szacunkiem. Współcześnie, kremacja zwłok Warszawa jest procesem w całości nadzorowanym komputerowo. Możliwość precyzyjnego określenia temperatury ognia i czasu kremacji daje pewność, że ciało zostanie w całości spopielone. Kremacja jest wykonywana oczywiście przez wykwalifikowanych pracowników, którzy z pełnym szacunkiem traktują ciało zmarłej osoby.

Przystępny koszt pogrzebu z kremacją Warszawa to nie jedyny argument

Kremacja zwłok z roku na rok cieszy się większą popularnością. Między innymi dlatego, że pozwala zabrać prochy zmarłego tam, gdzie mieszka pozostała część jego rodzinny. Często jest to miejsce oddalone o setki kilometrów od rodzinnego domu. W takich przypadkach, regularne zajmowanie się grobem na cmentarzu byłoby bardzo problematyczne. Prochy umieszczone w urnie mogą spocząć w specjalnych kryptach lub być przechowywane w domu.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Phone: 606 299 275
Fax: 22 425 37 02
02-791 Warszawa
ul. Stryjeńskich 21