Atman, Usługi Pogrzebowe Warszawa, Mokotów, Ursynów, Piaseczno
Trumny Warszawa

Trumny Warszawa

W Polsce, tradycyjny pochówek odbywa się na cmentarzu. Ciało zmarłego spoczywa w trumnie, która zostaje złożona w grobie. Trumna jest zatem jednym z ważniejszych elementów całej ceremonii. Jaki jest koszt trumny Warszawa? W jakich rodzajach występują trumny i z jakich materiałów są produkowane? Wszystko co chcecie dowiedzieć się na temat trumien, znajdziecie w tym artykule.

Trumny Warszawa – sarkofag, prosta lub łamana

Trumny można podzielić na trzy podstawowe kategorie. Są to trumny z wiekiem półokrągłym, tzw. sarkofag. Trumny łamane w kształcie trapezu oraz tradycyjne trumny proste. W różnych regionach kraju przyjęło się kupować inny rodzaj trumien. Oczywiście najbardziej rozpowszechnione są tanie trumny Warszawa proste. Następne w kolejności są trumny łamane – trapezowe. Jeżeli chodzi o popularność, to ostatnie są trumny sarkofag. Wynika to między inny z ich ceny. Z uwagi na zaokrąglony kształt wieka, są one droższe w produkcji od dwóch wcześniejszych modeli. 

Ile kosztują trumny – ceny Warszawa zależą od wielu czynników

Z jakiego rzędu wydatkiem trzeba się liczyć, kupując trumny Warszawa? Cennik jest bardzo przejrzysty. Najtańsze w produkcji, a tym samym sprzedaży są trumny proste. Zaraz za nimi znajdują się trumny trapezowe, a na końcu trumny typu sarkofag. Jednak nie tylko kształt trumien ma wpływ na ich cenę. Równie istotny jest materiał, z jakiego zostały wykonane. Tanie trumny Warszawa produkowane są z drewna iglastego – sosny i świerku. Jest to drewno miękkie, znacznie łatwiejsze w pozyskaniu i obróbce. Ma to wpływ na korzystniejszą cenę trumien. Koszt trumny Warszawa z drewna liściastego jest wyższy. Gatunki takie jak dąb czy topola wykorzystywane są do produkcji trumien. 

Polskie trumny Warszawa – cennik dodatkowego wykończenia

Na przestrzeni wieków wygląd trumien nieustannie się zmieniał. Początkowo były one produkowane z lekko wykończonych desek, zbijanych gwoździami. Wraz z doskonaleniem technologii stolarskich i metalurgicznych, trumny otrzymywały coraz bardziej elegancki wygląd. Wieka były ozdabiane ornamentami, a metalowe okucia miały złożone kształty. Aktualnie trumny można zakupić w niemal każdym wariancie kolorystycznym i wielu różnych sposobach wykończenia powierzchni. Oczywiście każdy z tych wyborów ma odzwierciedlenie w cenach.

  • Klasyczne tanie trumny Warszawa – powierzchnia drewnianych elementów jest wykończona standardowo. Szlifowanie na gładko, a następnie pokrycie lakierem wodoodpornym o w kolorze brązowym, orzech lub bezbarwnym. Takiego typu trumny można zakupić w cenie od 700 do 1000 złotych.
  • Nietypowe trumny Warszawa – w sprzedaży są również trumny o niestandardowym wykończeniu. Malowane na kolor biały, metalizowane, z ze złoconymi okuciami, wykładane wewnątrz jedwabiem. Możliwości jest bardzo dużo, dlatego każda taka produkcja jest wyceniana indywidualnie. Można przyjąć, że ceny takich trumien rozpoczynają się od 2000 złotych wzwyż.

Trumna nie jest jedyną rzeczą, o której należy pamiętać. Zakłady pogrzebowe oprócz trumien, sprzedają również ubrania do trumny Warszawa. Dostępne w dużym wyborze rozmiarów, występują w opcji dla obojga płci, a także w rozmiarach mniejszych dla dzieci.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Phone: 606 299 275
Fax: 22 425 37 02
02-791 Warszawa
ul. Stryjeńskich 21