Atman, Usługi Pogrzebowe Warszawa, Mokotów, Ursynów, Piaseczno

Na co zwrócić uwagę przy wyborze trumny do pochówku?

Pożegnanie bliskiej osoby to trudny moment, któremu towarzyszy wiele emocji. Aby podkreślić swoje przywiązanie i miłość do zmarłego wiele osób decyduje się na wybranie wysokiej jakości trumny, która jest ważnym elementem pochówku. Czym jednak należy się kierować przy jej zakupie? I gdzie szukać wysokiej jakości konstrukcji? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Z czego powinna być wykonana trumna?

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na wybór trumny jest materiał wykorzystany do jej wykonania.

Trumna powinna być solidna, ale jednocześnie elegancka. Aby uzyskać dobry efekt wizualny, warto wybrać propozycję stworzoną na bazie drewna. Szczególnie popularne są gatunki, takie jak dąb, sosna, olcha czy buk. Różnią się one swoim kolorem, wagą, wyglądem widocznych słoi i oczywiście także ceną.

Konstrukcję można wyposażyć w dodatkowe elementy ozdobne, takie jak poduszki, kieszonki, szufladki i różne materiały obiciowe. Sama bryła nie musi być także prosta. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór trumien o różnych kształtach, ze zdobieniami lub bez i utrzymanych w różnej stylistyce. Świadczymy także kompleksowe usługi pogrzebowe Piaseczno, dzięki którym zorganizowanie pochówku przestaje być wyzwaniem.

Czym kierować się przy wyborze trumny?

Materiał nie jest jednak jedynym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze trumny. O jakich jeszcze elementach warto pamiętać?

M.in. o tym, że trumna:

  • musi być dopasowana do budowy ciała zmarłego, w tym do jego wzrostu, wagi, ale także do wieku,
  • powinna wpasowywać się w charakter pogrzebu – potrzeb świecki/religijny, skromny/luksusowy,
  • musi być dostosowana do możliwości finansowych rodziny, tak by z jednej strony była częścią godnego pochówku, a z drugiej nie stanowiła zbyt dużego wydatku.