Atman, Usługi Pogrzebowe Warszawa, Mokotów, Ursynów, Piaseczno

Jak zorganizować pogrzeb dziecka?

Śmierć bliskiej osoby to zawsze bardzo smutne wydarzenie, które pozostawia w naszym życiu pustkę. Najbardziej dramatyczną sytuacją jest jednak śmierci dziecka, które miało przed sobą jeszcze długie lata radości i zabawy. Jak zorganizować pogrzeb w takich okolicznościach? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Organizacja pogrzebu dziecka — o czym pamiętać?

Organizacja pogrzebu dziecka przebiega tak samo, jak organizacja pogrzebu w przypadku osoby dorosłej. Podstawowe dokumenty, które należy uzyskać to początkowo karta zgonu, czyli zaświadczenie wystawione przez lekarza, a następnie akt zgonu, po który należy zgłosić się do Urzędu Stanu Cywilnego. 

Innym ważnym krokiem jest skontaktowanie się z profesjonalnym domem pogrzebowym, z którym ustalane są szczegóły dotyczące pochówku – jego daty, przebiegu i dodatkowych okoliczności.

Jak uczynić pogrzeb dziecka wyjątkowym?

Oczywiście pogrzeb dziecka to nie tylko kwestie formalne, ale przede wszystkim ból rodziny oraz szok osób, które znały ich pociechę. Warto więc sprawić, by ceremonia była naprawdę godna – elegancka, dobrze zaplanowana i wzruszająca. Jak to zrobić?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na kwiaty. Najlepiej sprawdzą się róże, kalie i lilie, które stanowią świadectwo niewinności i młodego wieku osoby zmarłej. Na uwagę zasługuje również oprawa muzyczna. Oprócz wymiaru religijnego warto bowiem zorganizować dodatkowe, bardziej rozbudowane pożegnanie, które przypomni radosne chwile z życia dziecka. 

Ważnym elementem są także wszelkie dodatki wykorzystywane podczas pogrzebu. Zarówno trumna, jak i urna powinny być eleganckie, wykonane z najwyższej jakości materiałów i utrzymane w jasnych barwach. Wszystko to sprawi, że pożegnanie będzie pełne emocji.