Atman, Usługi Pogrzebowe Warszawa, Mokotów, Ursynów, Piaseczno

Formalności niezbędne do organizacji pogrzebu

Organizacja pogrzebu nie jest łatwym zadaniem. Śmierć bliskiej osoby spada na nas nagle i wiąże się z różnymi, często sprzecznymi, emocjami. Mimo wszelkich trudności konieczne jest dopełnienie niezbędnych formalności. Co to oznacza? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Organizacja pogrzebu – najważniejsze dokumenty

Do organizacji pogrzebu potrzebne są dokumenty, takie jak:

  • karta zgonu, czyli dokumenty wystawiany przez lekarza, potwierdzający, że nastąpił zgon,
  • akt zgonu, czyli dokument wystawiany przez Urząd Stanu Cywilnego na podstawie karty zgonu,
  • legitymacja ZUS lub ostatni odcinek emerytury/renty osoby zmarłej, ewentualnie zaświadczenie o odprowadzonych składkach ZUS,
  • dowód tożsamości osoby zlecającej pogrzeb, a w niektórych sytuacjach także akt urodzenia lub akt małżeństwa.

Formalności niezbędne do organizacji pogrzebu

Podstawą zorganizowania godnego pochówku jest więc uzyskanie aktu zgonu – najważniejszego dokumentu, będącego poświadczeniem, że dana osoba nie żyje.

Warto jednak pamiętać, że wszelkie formalności i ustalenia może wykonać za nas profesjonalna firma pogrzebowa. Kompleksowe usługi znajdziesz m.in. w naszej ofercie – Usługi Pogrzebowe Prażmów. Jako firma z dużą wiedzą i doświadczeniem dobrze wiemy, jak trudna jest śmierć bliskiej osoby. Zapewniamy więc wsparcie na każdym etapie przygotowań i dopilnowujemy każdego istotnego szczegółu. Dzięki skorzystaniu z naszej pomocy możesz skupić się na przeżywaniu żałoby, bez konieczności pamiętania o trudnych szczegółach i naglących formalnościach.

Nasze usługi obejmują także pomoc w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego. Proces ten wiąże się również z koniecznością wypełnienia odpowiednich dokumentów i złożenia wniosku.