Atman, Usługi Pogrzebowe Warszawa, Mokotów, Ursynów, Piaseczno
Tradycyjny pochówek czy kremacja Warszawa

Tradycyjny pochówek czy kremacja Warszawa

W Polsce tradycyjny pochówek na cmentarzu jest najczęściej wybieraną formą pożegnania zmarłej osoby. Jesteśmy przyzwyczajeni do chowania osób zmarłych w trumnach, umieszczanych w grobach, które następnie są zasypywane i w ich miejscu buduje się pomniki. Muszą jednak Państwo wiedzieć, że nie jest to jedyna forma pożegnania osoby zmarłej, dopuszczana przez prawo i religię. Drugą opcją, która jest stosowana również w Polsce, jest kremacja zwłok. W efekcie tego procesu prochy osoby zmarłej umieszczane są w specjalnej urnie, która zostaje wydana rodzinie zmarłego. Urna może zostać umieszczona w specjalnych kryptach, znajdujących się na cmentarzach.

Zakład pogrzebowy Ursynów organizuje tradycyjne pochówki i kremacje

Korzystając z naszych usług pogrzebowych, mogą Państwo zamówić kompleksowe przygotowanie pochówku w wersji tradycyjnej, jak i kremacji zwłok. W jakich przypadkach wybierana jest kremacja? Przede wszystkim jeżeli taka była ostatnia wola zmarłej osoby. Coraz więcej osób decyduje za życia o tym, co ma się stać z ich zwłokami. Wielu z nich wybiera właśnie kremację z powodów osobistych, jak również chcąc swoim bliskim zaoszczędzić problemów z utrzymywaniem grobów i opiekowaniem się nimi.

Innym powodem wybrania pochówku krematoryjnego jest stan zwłok, uniemożliwiający godny pochówek w trumnie. Ostatecznie jednak, to zmarły w testamencie lub kiedy go brak, to wówczas rodzina zmarłego ma ostatnie zdanie dotyczące tego, jak zostanie pochowana zmarła osoba. Zakład pogrzebowy Ursynów wypełnia tę ostatnią wolę w sposób godny i bardzo profesjonalny.

Krematoryjne usługi pogrzebowe Ursynów

Kremacja zwłok odbywa się w miejscach specjalnie do tego przystosowanych. Są to zakłady kremacyjne zlokalizowane w kilkunastu miastach w kraju. Korzystają one ze specjalnych systemów filtrów i pieców, chroniących przed wydostawaniem się popiołu i zapachów na zewnątrz. Proces kremacji zwłok odbywa się w bardzo wysokiej temperaturze, pozwalającej na całościowe spopielenie wszystkich kości. Piece zasilane są gazem, nie wykorzystuje się w nich paliw stałych. Ciało zmarłego umieszczane jest w specjalnej trumnie krematoryjnej i wraz z nią wkładane do pieca. Uzyskane w ten sposób prochy są następnie przenoszone do wybranej przez rodzinę zmarłego urny, która następnie zostaje zapieczętowana i zabezpieczona oraz wydana najbliższym.

Zakład pogrzebowy Ursynów zapewnia pełną pomoc przy organizacji kremacji zwłok. Gwarantujemy bezpieczny transport, a także pomoc w kwestiach formalnych, związanych z późniejszym przechowywaniem urny w godnych do tego miejscach. Jeżeli jednak pozostają Państwo wierni tradycyjnej formie pochówku, zajmiemy się jego przygotowaniem. Współpracujemy z wybitnymi kwiaciarniami, orkiestrami i chórami, których obecność na pogrzebie może być formą podziękowania i wyrazem szacunku dla zmarłego. Na Państwa życzenie zakład pogrzebowy Ursynów zadba również o zorganizowanie spotkania dla bliskich zmarłego, czyli tradycyjnej stypy. Na ten cel posiadamy własny dom pogrzebowy, jak również spotkanie może się odbyć we wskazanym przez Państwa lokalu gastronomicznym.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Phone: 606 299 275
Fax: 22 425 37 02
02-791 Warszawa
ul. Stryjeńskich 21